Marián Christenko – profesionál a odborník v odbore odpadového hospodárstva

V 10. vydaní online magazínu BEZ NAPATIA sme vyspovedali odborníka na odpadové hospodárstvo a hlasného kritika aktuálneho stavu nakladania s odpadmi na Slovensku, pána Ing. Mariána Christenka.

Zavítali sme do košického ZEVA (Zariadenia na energetické využitie odpadu), kde sme s jeho generálnym riaditeľom Ing. Mariánom Christenkom diskutovali o tom, ako je to s odpadovým hospodárstvom na Slovensku a čo nás v najbližšej dobe vo veci spracovania odpadu čaká. Uvidíte ako sa dá odpad zhodnotiť a premeniť na elektrickú energiu a teplo. V našej diskusii sme sa dotkli aj citlivej témy a to budovania takýchto zariadení v krajine a prečo sú tak dôležité.

Marián Christenko

Marián Christenko je profesionál a odborník v odbore odpadového hospodárstva. Je generálnym riaditeľom spoločnosti KOSIT a.s., ktorá vlastní 1 zariadenie pre energetické využitie odpadov (ZEVO), v ktorom sa ročne zhodnotí 130.000 ton odpadu ročne, vyprodukuje 55.000 MWh elektrickej energie a v čase zimného obdobia zabezpečí vykurovanie pre 4.200 domácností.

Témy, na ktoré odpovedal náš hosť:

Najnovší obsah

Zdieľaj článok

Facebook
Twitter
LinkedIn